Pannonhalma

Vzdálenost od Hegyko 85 km, 1 hod. 31 min. jízdy autem
(mapa na konci článku).
Tisíc let po svém založení se Pannonhalmské benediktýnské arciopatství a jeho okolí dostalo na Seznam světového dědictví UNESCO.
Výletní místo Pannonhalma (Západní Maďarsko) ve vzdálenosti od lázních Hegykő 85 km.

První mniši přišli do Pannonhalmy v roce 996 na pozvání panovníka Gejzy a svůj malý kostel vysvětili v roce 1001 na hoře sv. Martina. "Ora et labora" – modli se a pracuj – tak zněl benediktýnský návod a jejich kantorský řád vytvořil v Pannonhalmě význačné duchovní centrum. V jedné z největších knihoven a benediktýnském archívu světa, čítajícím na 360 tisíc svazků, je uložena první písemná maďarská památka. Krypta baziliky ze 13. století je stará více než tisíc let a křížová chodba je jedinou zachovalou středověkou kruhovou chodbou s klenbovým pásem v Maďarsku. V klášteře působí gymnázium a kolej a také "monastýrský shop", kde nalezneme ojedinělé bylinné čaje připravované v opatství, vína a předměty, jež jsou nenahraditelné k udržení našeho duševního zdraví.
Zdroj textu: Maďarská turistika a.s., publikace Hungarika, zvláštní pamětihodnosti

Další cíle možných výletů:
Fertőd (od Hegykő 6 km)
Sopron / Šoproň (od Hegykő 21 km)
Lázně Bükfürdő / Bukfurdo (od Hegykő 37 km)
Lázně Sárvár (od Hegykő 51 km)
Lázně Mosonmagyaróvár (od Hegykő 52 km)
Szombathely (od Hegykő 59 km)
Lázně Győr / Ráb (od Hegykő 69 km)

Maďarské lázně Hegykő - volejte česky!

Informace mimo obsahu této stránky poskytujeme výhradně klientům, kteří si zajistili ubytování přes tyto stránky. Písemní kontakt přes menu E-mail. +36 30 680 2626
Vytvořeno službou VeresWeb/Webnode